Solina – niesamowita obiekt turystyczny w Polsce!

Solina to wieś, która położona jest w województwie podkarpackim. Ma ona wiele atrakcji, sama w sobie jest piękna, jednak najbardziej rozsławionym miejscem na mapie tej wsi jest Zapora w Solinie. Zapora powstała na Jeziorze Solińskim, które z kolei powstało w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki. Zapora daje również wsi niemałe złoża energii, gdyż jest naturalną elektrownią. Solina jest ośrodkiem sportów wodnych, miejscem przypływu statków spacerowych, ale także wielu wspaniałych atrakcji.

Zapora w Solinie – miejsce, które warto odwiedzić!

Okolice Soliny, jak i sama wieś, od dawna są miejscem, do którego turyści lgną. Piękne widoki, niesamowita baza hotelowa, szlaki dla rowerzystów i pieszych, Bieszczady na wyciągnięcie ręki. Od pewnego czasu jednak to właśnie Zapora w Solinie jest punktem, gdzie zbiera się najwięcej osób, jednak nie ma w tym nic dziwnego. Miejsce to jest niezwykle piękne i zapierające dech w piersiach. Ogromną zaletą jest to, iż na zaporze istnieje strefa ciszy, co oznacza, że zabronione jest pływanie po jeziorze obiektami, które używają silników spalinowych. Dzięki temu nie tylko jest ciszej, ale także jakość powietrza jest o wiele lepsza.

Zapora w Solinie przyciąga nie tylko pięknymi widokami, ale także atrakcjami, które znajdują się nieopodal. Na Jezioro Solińskie wypuszczane są wycieczki, na statkach spacerowych i widokowych, dzięki którym zbliżymy się do wody, ale i do „wysp”, które otaczają jezioro. Na całej zaporze jest deptak, który umożliwia aktywny wypoczynek i obejrzenie punktu z góry. W obrębie zapory znajdują się również wypożyczalnie sprzętu wodnego, co pozwoli na uprawianie na przykład windsurfingu.

One thought on “Solina – niesamowita obiekt turystyczny w Polsce!

Dodaj komentarz